Znak równości = pozorna symetria?

Posted on czwartek, 5 maja, 2011 o 15:10 w

Z wielką radością odnotowuję każdy artykuł prasy centralnej poświęcony wrocławskiej problematyce. Jednak ostatnia lektura bloga pana Piotra Skwiecińskiego dowodzi, że jednak lepiej będzie, gdy „warszafka” nie będzie nam projektować rzeczywistości wg mody obowiązującej aktualnie na Krakowskim Przedmieściu. Zrównywanie sytuacji rzeczywistej zdrady narodowej, z którą mamy do czynienia w Sejmiku Województwa Śląskiego w związku z koalicją PO i RAŚ, ze wspólnym uczestnictwem w Marszu Niepodległości wszystkich po polsku myślących, jest nie tylko nadużyciem i dowodem autentycznej złej woli, ale co gorsza zwykłego nieuctwa.

Autor, jako jeden z czołowych obecnie myślicieli o Polsce, miast apelować do wpływowych polityków lub nawet autorytetów o doniesienie do prokuratury w związku z działaniami RAŚ, z wielką troską pochyla się nad image potencjalnego bohatera zdjęć z ludźmi uznanymi za nieprawomyślnych. Zapewne wielu przekonanych przez autora z troską pochyla się właśnie nad swoim szkatułkami z bibelotami narodowymi, by zgodnie z wymogami politycznej poprawności odkurzyć zdjęcia z lat 80. XX wieku z Tadeuszem Mazowiecki, a może nawet i z Największym Autorytetem (dla co poniektórych) i zniszczyć te, np. z Janem Olszewskich a może nawet z Antonim Macierewiczem. Znakiem czasu pozostaje jednak fakt, że, owo wiekopomne przemyślenie i jego konsekwencje w postaci nieuczestniczenia w Marszu Niepodległości, wykluło się w Centrali, co być może dowodzi, że lokalni liderzy zdali sobie sprawę ze skutków i woleli zawczasu posiąść mocny „dowód w sprawie”, którą niebawem wytoczą im zawiedzeni wyborcy.

A swoją drogą nie mogę zrozumieć sytuacji, w której ktoś troszczy się o zawartość wspólnego zdjęcia, przechodząc obojętnie nad hipotezą badawczą na temat „układu wrocławskiego”, o którym to wszystkie wróble we Wrocławiu ćwierkają od lat… Widać na warszawskich brukach tych wróbli nie słychać, podobnie jak i fal radiowych toruńskiej rozgłośni…

p.s. Zdyscyplinowanych, a w związku z tym nieobecnych na marszu zapodaje, że pojawił się na nim tajemniczy plakat „Sport, Zdrowie, i coś tam” sygnowany Autonomia Dolnego Śląska. Przyjaciele Sherocka Holmesa do działa. Ja już wiem kto za tym stoi. Ale nie powiem! Jedynie odsyłam do internetu. Sam znalazłem tu i tu jednobrzmiące wpisy o treści:

Autonomista~ Grupa: Goście
#1
Napisano 21 luty 2009 – 16:27
Witam wszystkich Dolnoślązaków. Chciałbym zaprosić wszystkich na nowo
uruchomione forum autonomii Dolnego Śląska. Jest to krok w kierunku
rozpoczęcia szerszej działalności w tym kierunku.
Chciałbym żeby było to
miejsce spotkań dla osób, które interesują się kwestią niezależności dla
naszego regionu. Pozdrawiam.

ads.iq24.pl/
#12
Autonomia dla Dolnego Śląska
Autor: frontkampfer ☺ 21.02.09, 16:22
Dodaj do ulubionych zarchiwizowany
Witam wszystkich Dolnoślązaków. Chciałbym zaprosić wszystkich na nowo
uruchomione forum autonomii Dolnego Śląska. Jest to krok w kierunku
rozpoczęcia szerszej działalności w tym kierunku.
Chciałbym żeby było to
miejsce spotkań dla osób, które interesują się kwestią niezależności dla
naszego regionu. Pozdrawiam.

ads.iq24.pl/

Skomentuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top