Zyzak na stos! Pytanie: tylko za co?

Posted on wtorek, 31 marca, 2009 o 11:36 w

W tvn24.pl Andrzej Celiński jest oburzony, że na 38 przytoczonych w książce jego wypowiedzi, aż 16 jest nieprawdą, przynajmniej częściową. – To jest fałszowanie rzeczywistości – zauważył.
Pytanie brzmi: skąd są te wypowiedzi? No bo jeśli, są sfałszowane, to poseł wie co z tym robić, jeśli zostały zafałszowane w źródłach – to podobnie. Najbardziej ciekawie brzmi teza "o 16 nieprawdach, przynajmniej częściowych". Czy to aby nie zalatuje "częściowo nieświeżym towarem"?
I drugi kwiatek z tej łączki: "Z podatków wynagradza się młodego szczawika z PiS-owskim rodowodem." napisał  guru dzisiejszego mainstreamu (sądząc po ilości przywołań) Janusz Palikot. Jakoś jego świadomości (?) umknął fakt, że ów młodzieniec napisał to jako pracę magisterską. Pytanie brzmi: na jakiej uczelni płacą za magisterkę? Przecież teza postawiona przez WCz Posła RP pozostaje w sprzeczności z tezą jego własnej pracy magisterskiej o Krytyce czystego rozumu Immanuela Kanta. Najwyraźniej owa krytyka poszła o jeden krok za daleko!

Na zakończenie cytat z Nowaka: Stwierdził, że jego celem jako historyka jest pokazanie źródeł, które nie miałyby szans powstania. – Rolą uniwersytetu jest dbanie o standardy, ale także zachęcanie do wolnej wymiany myśli i nie można jej zmykać takimi obelgami, jakich pan użył (wobec historyków IPN – red.). Będziemy stopniowo do prawdy dochodzić, na tym polega historiografia – zakończył Nowak. Radzę posłuchać naprawdę warto!!!

Skomentuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top