OPBMAR

Posted on wtorek, 14 września, 2010 o 10:55 w
Starszym przypominam, a młodszych informuję, że pod tą zbitką liter w czasach minionych kryła się rzecz okryta niemalże tajemnicą państwową, a co najmniej wojskową. Otóż na język zwykłych ludzi przekładało się to na: Obronę Przed Bronią Masowego Rażenia. Skojarzyło mi się to ze wspomnieniem mojego śp. Ojca, który o radiu, prasie i Telewizji w mrocznych czasach PRL zwykł mawiać również jako o Masowego Środkach Rażenia – a wszystko to w kontekście festiwalu nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego. Sądzę, że ufoludek przybywający z kosmosu, po zapoznaniu się z współczesnymi polskimi "środkami rażenia" przyjąłby niemal za pewnik, że Polską rządzi krwawy dyktator JK, będący zarówno Prezydentem, Premierem, ober ministrem specjalności wszelakich, głównym wychowawcą i moralizatorem. Oczywiście przybysz ten bazowałby na prostych analogiach do innych krajów naszej cywilizacji, w których to prasa, radio i telewizja patrzy na ręce wszechwładnej władzy i piętnuje jej nadużycia.

Wypowiedzią, która skłoniła minie do dokonania tego wpisu była spiżowa głęboka myśl posła/senatora/reżysera Kazimierz Kutza, który określił miejsce z krzyżem pod Pałacem Prezydenckim mianem miejsca… przeklętego. Niestety, bezradność adwersarza tj. posła Jacka Kurskiego spowodowała, że szybko zmieniłem kanał… i przypomniałem sobie instrukcję obsługi, pełną podobnych głębokich i wnikliwych przemyśleń na temat zaleceń owego tytułowego OPBMAR-u. Otóż ta "instrukcja" brzmiała: w razie spodziewanego wybuchu bomby jądrowej należy zaopatrzyć się w białe prześcieradło i bez paniki przeczołgać się w kierunku najbliższego cmentarza…

Sądzę, że instrukcją postępowania w stosunku do współczesnych MŚR winno być… przełączanie kanałów w telewizorze ew. zakresu fal w radiach. Wówczas stan naszej świadomości zapewne stanie się bliższy rzeczywistości. W przeciwny razie uwierzymy, że JK to nasz – miłościwie nami rządzący, wszechwładny i bezwzględny – Kim Ir Sen, a Donald Tusk z Towarzyszami to współcześni Goldsteinowie z książki George`a Orwella pt. "Rok 1984".

Skomentuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top