Węgierski sequel z Polską w tle

Posted on niedziela, 17 lipca, 2011 o 08:05 w

Wrocławska konferencja na temat możliwości zrealizowania w Polsce „orbanowskiego” wariantu przejęcia władzy w Polsce utwierdziła moje przekonanie, że w historii nic dwa raz się nie zdarza (sprawozdanie dźwiękowe tutaj). Węgrzy do nowej konstytucji mogą dołożyć ciągłość państwową od zawsze, regalia z załącznikiem w postaci nieopodal mieszkającego prawnego spadkobiercy tronu… Poza tym Viktor Orbán swoją rewolucję prowadzi od 10 lat, w ciągu których to lat systematycznie poszerzał swoją bazę społeczną…

My nie mamy regaliów, ukradziony przez cywilizowanych Prusaków i przetopiony na pieniądze, ostatni monarcha I Rzeczpospolitej sprzedał swoją prywatną kancelarię carycy Katarzynie i spłacając dzięki temu swoje prywatne długi, przez wdzięczność dołączył bonus w postaci dokumentów państwowych. Pozostałe archiwa państwowe obrotna Przyjaciółka Nasza „zabezpieczyła” w ramach akcji okupacyjnej. Przez 123 lata obce służby państwowe i tajne modelowały nas na swój obraz i potrzeby… Administrację II Rzeczypospolitej tworzyły na polecenie Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego służby niemieckie… Armiami dowodzili generałowie ruscy, pruscy, austriaccy – tylko Naród myślał chwilami po polsku, i zapewne nie były to koncepcje lewicowe, prawicowe, konserwatywne lub jeszcze jakieśtam… a jedynie, i aż tylko, polskie! Obrazu zniszczenia dopełniły czasy grabieży i mordów dokonane przez obu miłujących pokój (a przede wszystkim spokój nad Wisłą) sąsiadów, którzy to od zawsze mieli na uwadze pokój i ład europejski.

Obraz katastrofy dopełnia od ponad 20 lat wojna obcych agentur o masę upadłościową PRL, które to do czarnej roboty wynajmują bezrobotnych funkcjonariuszy służb wszelakich ancien régime.

Wydaje się, że jedynym wyjściem jest tutaj metoda rozwiązania problemu węzła gordyjskiego przez Aleksandra Wielkiego, który po prostu… zastosował miecz!

Jeśli środowiska poczuwające się do odpowiedzialności za przyszłość Państwa i Narodu uważają, że największym nieszczęściem Polski doby współczesnej są rządy Platformy Obywatelskiej i prowadzona przez ten rząd polityka to winny na sztandar swój wpisać hasło: Precz ze szkodnictwem PO! I temu to hasłu podporządkować działania bieżące. Wszelkie dyskusje programowe w tej sytuacji, to zagłuszanie przekazu głównego.

W Narodzie jeszcze się tlą resztki zdrowego rozsądku. I nie trzeba mu tłumaczyć jak krowie na rowie, co i jak. I dlatego drugi przekaz wyborczy winien brzmieć: Interesuje nas tylko większość konstytucyjna! I na zdrowy rozum tylko jedna lista any-PO jest ten wariant w stanie zmaterializować.

Na zakończenie dodałby jeszcze pewne oczywiste oczywistości w postaci:

  • gospodarstwo rodzinne jako podstawa rolnictwa,
  • wolna przedsiębiorczość jako fundament gospodarki,
  • rodzina 2+3 podstawą bytu narodowego,
  • mieszkanie w godnych warunkach,
  • aktywność źródłem siły państwa,
  • demokracja bezpośrednia jako gwarant ochrony praw,
  • historia i tradycja dumą i honorem.

I zupełnie nie interesuje mnie, czy powyższe tezy są prawicowe, lewicowe, socjalistyczne i jeszcze jakieś tam.

Dlatego oświadczam, że interesuje mnie tylko taki wariant wyborczy, w którym głosując na listę Prawa i Sprawiedliwości, oddam go na niezależnego kandydata np. z 5 miejsca na liście, który zostanie wskazany Komitetowi Wyborczemu PiS przez sfederowane środowiska katolickie, narodowe, konserwatywne i jeszcze jakieś tam – ogólnie rzecz ujmując antyplatformerskie.

W przeciwnym razie pozostaję w domu – po prostu na zabawy pod publiczkę w polityczkę na poziomie 30% procent nie mam ochoty! Wytrzymam i poczekam na kryterium uliczne… Podobno już niektórzy – wzorem insurgentów kościuszkowskich – zabezpieczają materiały na rewolucyjne narzędzia sprawiedliwości. I przypominam, że klientami tychże byli nie tylko cywile… Twierdzę, że obecna nieudolna władza nie „zabiezpieczyła” się na tym odcinku i nie ma na składzie nowego Bolka czy Lolka, aby ludzi ponownie nabrać!

Możesz również być zainteresowany

Skomentuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top